Google inwestuje w wibrujące łyżki

Lift Labs - niewielki, biotechnologiczny start up z San Francisco został właśnie kupiony przez Google i wcielony do zespołu Google X odpowiedzialnego za stworzenie autonomicznych samochodów, Google Glass czy Project Loon.

Google bardzo chętnie wspiera różnego rodzaju projekty – nie tylko te ściśle związane z usługami sieciowymi. W lipcu pisaliśmy chociażby o soczewkach dla cukrzyków posiadających czujniki badające poziom glukozy użytkownika. Kolejnym projektem, który Google zamierza rozwijać będzie Liftware – specjalna łyżka amortyzująca o 70% wstrząsy i ułatwiająca tym samym jedzenie osobom chorym na Parkinsona. Zespół pracuje też nad wymienną końcówką w formie widelca, która przyda się do innych posiłków.

Do tej pory nie wynaleziono żadnego lekarstwa przeciwdziałającemu drżeniu rąk. W samej Polsce z chorobą zmaga się około 60-80 tysięcy osób.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.