Google wybuduje własne miasto?

Założyciele giganta z Mountain View nie próżnują. Jak podaje serwis The Information, CEO Google'a - Larry Page wierzy, że jego firma jest w stanie zaprojektować o wiele lepsze lotniska i.. całe miasta.

W przypadku „zwykłego Kowalskiego” takie stwierdzenia możnaby zbyć dobrodusznym uśmiechem. Jednak w przypadku Page’a, musimy liczyć się z tym, że ten człowiek posiada odpowiednio ogromne zasoby, żeby urzeczywistnić swoje wizje. Zresztą podchodzi do nich bardzo poważnie.

Page spotkał się z pracownikami najwyższego szczebla Google’a, żeby omówić projekt „Google 2.0”, czyli nowe wcielenie giganta. Oprócz obecnie świadczonych usług, firma zastanawia się nad szeregiem nowości – nie wszystkie z nich musiałyby być związane z komputerami i Siecią. Dwa z omawianych projektów to właśnie stworzenie modelowego miasta, które byłoby znacznie przyjemniejszym miejscem do życia niż dzisiejsze metropolie, oraz projekt nowego modelu lotniska, które byłoby lepsze niż dzisiejszy standard. Jeśli chodzi o lotnisko, to Google nawet posiada jedno, na którym mogłoby testować nowe rozwiązania.

0
Źródło: TheNextWeb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.