Intel pokazuje prototyp notebooka z dodatkowym ekranem e-ink

Na trwającym właśnie Intel Developer Forum producent zaprezentował prototyp ultrabooka, który na obudowie posiada niewielki, dotykowy ekran e-ink. Jakie mogłoby być jego zastosowanie?

Ekrany e-ink zazwyczaj umiejscowione są w czytnikach e-booków. Energooszczędne wyświetlacze wydłużają też czas pracy smartfonów czy smartwatchy. Ale czy implementowanie takiego ekranu w laptopie i to jeszcze na zewnętrznej części obudowy ma sens? Intel uważa, że jak najbardziej.

Przede wszystkim takie rozwiązanie ma zadowolić fanów personalizacji. Na ekranie w wygodny sposób umieścimy jakiekolwiek zdjęcie, czy to znalezione w sieci, czy własne lub stworzymy notatkę tekstową. Zapisane wcześniej notatki będziemy mogli też czytać nawet w trybie uśpienia komputera, choć ciężko sobie wyobrazić czytanie dłuższych tekstów w taki właśnie sposób. Oprócz tego będziemy mogli otrzymywać powiadomienia RSS np. aktualizacje o pogodzie, także w momencie gdy laptop będzie wyłączony. Reszta zależy już od samych programistów, którzy być może wpadną na inne pomysły zastosowania takiego ekranu.

0
Źródło: Mobilegeeks.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.