iPhone 6 ma NFC, ale…

iPhone 6 to pierwszy smartfon Apple'a z modułem NFC. Niestety, będzie on bardzo ograniczony. Właściwie, to będzie można go wykorzystać tylko do płatności zbliżeniowych za pomocą Apple Pay - i nic poza tym.

NFC jest już na rynku od lat, ale Apple dopiero teraz uznał, że technika ta dojrzała na tyle, by móc z niej skorzystać. Niestety, moduł NFC w nowym iPhone jest bardzo ograniczony. Będzie współpracował wyłącznie z wbudowanym w smartfon mechanizmem Apple Pay. Nie będzie udostępnione żadne API, a więc żadna aplikacja z App Store nie będzie mogła z niego skorzystać.

Apple najprawdopodobniej zdecydował się ograniczyć dostęp do NFC z uwagi na bezpieczeństwo. Niewykluczone, że jak już dopracuje swoją warstwę zabezpieczeń, to odblokuje dostęp do NFC dla aplikacji trzecich i akcesoriów. Niestety, póki co, to tylko myślenie życzeniowe…

0
Źródło: 9to5Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.