iScent – poczuj zapach dzwonków, powiadomień i muzyki

Pomniejsi producenci pokazywali już prototypy atomizerów, które łącząc się ze smartfonem wydzielają zapach podczas przychodzących połączeń. iScent nie ma tak mobilnej formy, ale może być fajnym gadżetem zwłaszcza na imprezę.

iScent zbiera właśnie dotacje na Kickstarterze. Jest to gadżet wielkości przeciętnego smartfona, przypominający wieżę. Obudowa z drukarki 3D skrywa w swoim wnętrzu atomizer, który poprzez Bluetooth łączy się z naszym telefonem. Za pomocą aplikacji ustawiamy na jaki rodzaj powiadomień urządzenie ma reagować. Przykładowo możemy wybrać, by iScent rozpylał zapachową mgiełkę za każdym razem gdy otrzymamy notyfikację z Facebooka, lub co rano, by budził nas zapach palonej kawy. Pamiętajmy jednak, że urządzenie obsługuje na raz tylko jeden rodzaj zapachu – uzależniony od olejku aromatycznego.

Jedną z fajniejszych funkcji jest wydzielanie zapachowej mgiełki w rytm muzyki puszczanej na smartfonie lub w rytm naszego głosu. iScent dostępny jest na Kickstarterze za 35$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.