Japończycy budują największą na świecie farmę fotowoltaiczną

Kraj Kwitnącej Wiśni nie posiada za wiele wolnej przestrzeni na lądzie, ale to nie powstrzymuje Japończyków od inwestowania w odnawialne źródła energii.
fot.http://www.sciencealert.com.au/

fot.http://www.sciencealert.com.au/

Już w kwietniu przyszłego roku Kyocera Corp we współpracy z Century Tokyo Leasing wybuduje na dwóch japońskich stawach ogromne, pływające elektrownie słoneczne. Są to tylko dwie pierwsze z planowanej sieci 30 pływających farm fotowoltaicznych o mocy około 2MW. Elektrownia na stawie Nishihira na zachód od Osaki będzie generować prąd o mocy równej 1,7 MW co uczyni ją największym tego typu obiektem na świecie. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Według Trendy Digital tylko te dwie pierwsze elektrownie byłyby w stanie zasilić do 967 gospodarstw domowych (3300 megawatogodzin rocznie). Efektywność pływających farm fotowoltaicznych jest większa niż tych położonych na lądzie dzięki wodzie, która schładza temperaturę paneli.

0
Źródło: Sciencealert.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.