Już wkrótce pozbędziemy się natrętnych telemarketerów

Telemarketerzy nie cieszą się zbytnią popularnością. I wciąż dzwonią, żeby zaoferować nam specjalnie dla nas przygotowaną ofertę, która z pewnością odmieni nasze życie. Na szczęście już wkrótce będziemy mogli uwolnić się od tego typu rozmów raz na zawsze.

A to wszystko dzięki tzw. „liście Robinsona” – wpisując nasz numer telefonu na tą listę, sprawimy, że telefonowanie do nas w celu przedstawienia jakiejś „super oferty” stanie się po prostu zabronione. Podobne rozwiązanie działa już od jakiegoś czasu w Kanadzie i w dość krótkim czasie zyskało ogromną popularność wśród większości obywateli.

W Polsce, na listę Robinsona będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – aktualnie, przepisy dzięki którym moglibyśmy zastrzec swój numer dopiero się tworzą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku będziemy mogli wpisać się na listę, tym samym blokując telefony od telemarketerów.

0
Źródło: wp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.