Kim Dotcom odzyska dane Megaupload skonfiskowane przez FBI

Afera związana z zamknięciem przez służby federalne portalu MegaUpload właśnie się skończyła. W 2012 roku nowozelandzki sąd, oprócz konfiskaty sprzętu nakazał amerykańskiemu FBI skopiowanie danych z komputerów należących do Kima Dotcoma, założyciela MegaUpload. To ponad 150 terabajtów danych, w tym 10 milionów maili. Teraz Dotcom ma dostać wszystko z powrotem.

Z tej wiadomości najbardziej ucieszą się użytkownicy Megaupload, którzy na swoich kontach nie przechowywali niczego nielegalnego. Mimo to, w chwili zajęcia danych przez FBI, stracili oni dostęp do swoich danych. Szkoda tylko, że na ich odzyskanie musieli czekać tak długo.

To jeszcze nie koniec sprawy ciągnącej się za Dotcomem. Założyciel Megaupload w każdej chwili może zostać wydany amerykańskim władzom, gdyż nadal ciążą na nim zarzuty dotyczące piractwa komputerowego.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.