15 minut ładowania, 8 godzin pracy

Targi IFA powoli dobiegają końca, nie oznacza to jednak, że widzieliście już wszystkie interesujące gadżety zaprezentowane w tym roku w Berlinie. Tym razem nie jest to wodoodporny smartfon, nie oznacza to jednak, że nie wzbudzi w Was pożądania.

Motorola zaprezentowała właśnie Turbo Charger, czyli turbo ładowarkę, która potrafi naładować baterię w smartfonie od 0 do 80%, zapewniając mu tym samym kolejne 8 godzin pracy w zaledwie 15 minut.

Oczywiście, jak to bywa z takimi cudownymi urządzeniami, jest też haczyk. Ładowane urządzenie musi być zgodne ze standardem opracowanym przez firmę Qualcomm o nazwie Quick Charge 2.0. Jeśli jest zgodne, to ładowarka Motoroli przełącza się na moc 60W, dzięki czemu bateria ładowana jest błyskawicznie. Jeśli smartfon nie spełnia powyższego standardu, ładowarka przestaje pracować w trybie turbo i przełącza się na moc 15W.

Cena Turbo Charger to 35 dolarów, czyli ok. 115 zł. Już wkrótce powinna trafić do sprzedaży.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.