Microsoft otwiera… biuro wróżek

Microsoft uruchomił witrynę o nazwie Prediction Lab. Będzie ona zajmowała się przewidywaniem wyników ważnych wydarzeń politycznych, kulturalnych, sportowych i innych. Pierwszym sprawdzianem będą... wybory w Stanach Zjednoczonych.

Prediction Lab to nowy projekt działu Microsoft Research, który ma zademonstrować w praktyce możliwości platformy Bing. Dzięki zbieraniu informacji z przeróżnych źródeł, laboratorium Microsoftu, wykorzystując zasoby i algorytmy Binga, ma być w stanie przewidzieć przyszłość.

Pierwszym wydarzeniem, którego analizy podejmie się Prediction Lab, mają być zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych. Microsoft zakłada, że przewidzi wyniki w całości, co do miejsca, w parlamencie, senacie i na stanowiskach gubernatorskich.

Jeżeli Predicion Lab się sprawdzi, może to być bardzo mocny argument by przekonać użytkowników biznesowych do korzystania z takich rozwiązań, jak Microsoft PowerBI, a także zwykłych użytkowników do platformy (w tym wyszukiwarki) Bing.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.