Nanoboty na służbie w US Army

DARPA pracuje nad nanobotami, a więc mikroskopijnymi robotami, które mają pomagać żołnierzom w szybkim leczeniu i powrocie na pole walki.

US Defense Advanced Research Project Agency (DARPA) chce leczyć choroby i rany amerykańskich żołnierzy w zupełnie nowy, innowacyjny sposób. Agencja chce wzmocnić system odpornościowy wojaków poprzez inicjatywę, którą nazwano projekt ElectRx.

Nanoboty ElectRx mają wpływać na układ nerwowy ciała żołnierzy by ten szybciej reagował na odniesione obrażenia czy uszkodzenia wywoływane chorobą, w sposób znacznie agresywniejszy. Wystarczy jeden zastrzyk by móc (ponoć) całkowicie ominąć leczenie operacyjne, które może być kłopotliwe w przypadku szpitala polowego znajdującego się na froncie bojowym.

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy ów projekt przeobrazi się w coś, co nadaje się do użytku. Zarówno na polu walki, jak i do leczenia cywilów.

0
Źródło: darpa
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.