Nixie: ubieralny dron, którym zrobisz selfie

By zwiększyć popularność ubieralnych urządzeń, Intel wystartował z konkursem, którego celem jest stworzenie gadżetów mogących wyznaczyć nowe trendy w tej dziedzinie technologii. Jednym z dziesięciu finalistów Make It Wearable Challenge jest Nixie - dron, którego owiniecie sobie wokół nadgarstka...

Podczas podróży czy uprawiania sportów ekstremalnych często chce się uwiecznić widok z nietypowej perspektywy. Na ten moment możemy się już wspomagać dronami, które z powietrza wykonają dla nas zdjęcie lub film, ale najczęściej potrzebujemy do tego wsparcia drugiej osoby. Tymczasem Nixie ma zadziałać jak bumerang. Urządzenie będzie giętkie na tyle, by móc je nosić jak silikonową bransoletkę. Po wykonaniu odpowiedniego gestu Nixie poderwie się do lotu, wykona ujęcie i wróci do naszej dłoni.

Dron jest jeszcze w fazie produkcji, ale jego ostateczną formę powinniśmy zobaczyć już w listopadzie. Jeśli twórcom uda się pokonać dziewięciu rywali istnieje duża szansa, że dzięki nagrodzie głównej wynoszącej pół miliona dolarów Nixie trafi do sprzedaży.

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.