Nokia i Windows Phone znikną z rynku szybciej, niż myśleliście

Microsoft szykuje się do zmian wizerunkowych jeżeli chodzi o jego ofertę mobilną. System Windows Phone będzie nazywany, po prostu, Windows. A to nie koniec zmian.

Firma Microsoft chce się pozbyć marki Windows Phone i zastąpić ją całkowicie istniejącą już marką Windows. Ma to znaczenie nie tylko wizerunkowe: Microsoft bowiem cały czas unifikuje swoje systemy operacyjne, dążąc do stworzenia jednego na wszystkie platformy. I jest coraz bliżej osiągnięcia swojego celu, więc rozróżnienie na Windows, Windows RT i Windows Phone traci powoli sens.

W tym roku ma też zniknąć marka Nokia. Smartfony Microsoftu będą na początku sprzedawane jako Lumie. Z czasem zapewne do znaku Lumia dołączy logo firmy Microsoft. Spodziewamy się, że może to wpłynąć na sprzedaż tych urządzeń: Lumia jeszcze nie zakorzeniła się tak głęboko w świadomości konsumentów, co Nokia…

0
Źródło: Geek on Gadgets
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.