Office 365: łatwiej o darmową licencję uczniów i studentów

Microsoft jak mało kto inwestuje w uczniów i studentów, wierząc, że w życiu zawodowym staną się oni jego klientami. Organizuje takie konkursy, jak Imagine Cup, a także oferuje swoje oprogramowanie i usługi za darmo. A teraz upraszcza procedurę przyznawania tych "prezentów".

W ubiegłym roku Microsoft uruchomił program Student Advantage, dzięki któremu uczniowie i studenci mogą otrzymywać oprogramowanie i usługi Microsoftu za darmo. Niestety, ów program miał jedną wadę: szkoły musiały same wychodzić z inicjatywą do swoich uczniów. Teraz to się zmienia.

Uczniowie szkół objętych programem będą mogli sami zgłaszać się do Microsoftu po swoją subskrypcję Office 365. Będą oni weryfikowani po szkolnym adresie mailowym. Edukacyjna wersja Office 365 to:

  • Aplikacje klienckie Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher
  • Możliwość instalacji na pięciu komputerach PC (Windows lub OS X) oraz na urządzeniach mobilnych (Windows, iOS, Android)
  • Terabajt przestrzeni na dane w OneDrive
  • Usługa Office Online

Nowe zasady już działają na terenie Stanów Zjednoczonych. Reszta świata ma zostać nimi objęta do końca bieżącego roku.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.