Oto człowiek, który przeszedł Dark Souls na… gitarze

Społeczność graczy skupiona wokół Dark Souls kocha bezsensowne popisy umiejętności. Ukończenie tego tytułu już od dawna nie jest postrzegane jako osiągnięcie (chociaż gra wciąż jest bardzo trudna). Żeby zostać zauważonym, trzeba przejść grę w niecodzienny sposób.

Jedną z najpopularniejszych metod jest tzw metoda „onebro”, czyli przejście gry na pierwszym poziomie doświadczenia (można to zrobić po prostu ignorując awanse na kolejne poziomy naszego bohatera), jednak nie wszystkim wystarcza ukończenie gry w stylu, który został wymyślony przez kogoś innego.

Benjamin „Bearzly” Gwin postanowił zrobić coś, czego nie spróbował nikt inny na świecie. Przejść swoją ukochaną grę, przy pomocy elektronicznej gitary – kontrolera używanego do gry Rock Band. Po podłączeniu swojej repliki stratocastera do peceta, zmapował jej przyciski za pomocą aplikacji x360ce, dostosowując przyciski umieszczone na gitarze do grania w Dark Souls. I co tu dużo mówić – udało mu się w ten sposób przejść całą grę. Jeśli chcielibyście zobaczyć jego dokonanie od początku do końca, to zapraszamy na kanał autora na Twitch.tv

0
Źródło: pcgamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.