Photoshop dla Chrome OS: ruszyły beta-testy

Jeśli jedynym powodem, dla którego nie zmieniliście waszej obecnej maszyny na jeden z modeli Chromebooka był brak pakietu Adobe, to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość.

Pakiet Adobe, w testowej wersji przeznaczonej dla chmury został udostępniony użytkownikom Adobe Creative Cloud legitymujących się licencją edukacyjną. Cała sztuczka polega na tym, że Photoshop (inne programy są na razie niedostępne w wersji dla Chrome OS) nie jest uruchamiany na maszynie z Chrome OS – przynajmniej nie bezpośrednio. Zamiast tego, oprogramowanie jest strumieniowane z chmury, co oznacza, że wszystkie obliczenia, wykonywane są na serwerach Adobe, a na ekranie naszej maszyny dostajemy tylko podgląd interfejsu. Projekty zapisywane są bezpośrednio na dysku Google. Cóż, w tej wersji przynajmniej opłata abonamentowa za dostęp do pakietu Adobe Creative Cloud ma sens.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.