Platforma Steam ma już 100 milionów aktywnych użytkowników

Valve, jak gdyby nigdy nic, opublikowało dzisiaj dwie bardzo imponujące informacje, które dotyczą ich cyfrowej platformy dystrybucji gier - Steam. Chodzi o liczbę jej aktywnych użytkowników oraz ilość gier, które pojawiły się na platformie Valve w tym roku.

Niestety nie udało nam się dowiedzieć, jak Valve rozumie termin „aktywny użytkownik”, jednak zakładamy, że bycie aktywnym to coś więcej niż samo założenie konta. Aktualnie z platformy Steam korzysta 100 milionów aktywnych użytkowników, co samo w sobie jest liczbą bardzo imponującą.

Kolejna, bardzo pozytywna informacja dotyczy liczby gier, które trafiły na Steam w 2014 roku. 1300 nowych tytułów w 9 miesięcy to bardzo pozytywny wynik. Niestety, Valve w swojej informacji zapomniało dodać, że znaczna część tych gier pojawiła się na Steamie w wersji „early access”, oznacza to, że gracze mogą pograć w daną produkcję, zanim ta zostanie skończona.

0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.