Robot tak miękki, że prawie niezniszczalny

Naukowcy z Harvardu udowodnili, że robot wcale nie musi być metalowy i niezgrabny. Ich wynalazek posiada silikonową konstrukcję, którą bardzo trudno uszkodzić.

Cztery miękkie odnóża robota mogą udźwignąć ciężar do 3kg. Spód robota wykonany jest z Kevlaru mającego zapewnić mu wytrzymałość, natomiast reszta wytworzona jest z kompozytu gumy silikonowej. Naukowcy testowali robota na śniegu, w wodzie, w płomieniach. Przejechali też po jego odnóżach samochodem – za każdym razem wychodził bez szwanku. Prototyp ma jeszcze całą elektronikę na wierzchu, ale jeśli uda się ją schować do wnętrza robota konstrukcja będzie praktycznie niezniszczalna. Tego typu roboty mają się sprawdzić w sytuacjach ekstremalnych np. misjach ratunkowych, gdzie mogłyby donosić przyrządy lub szukać ofiar w trudno dostępnych miejscach np. zawalonych jaskiniach.

0
Źródło: computerworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.