Sony SmartEyeGlass: konkurent GoogleGlass

Prototypową wersję okularów AR Sony mogliśmy zobaczyć już na tegorocznych targach CES. Kolejnym krokiem producenta, który zbliży go do wydania konsumenckiej wersji urządzenia, jest wypuszczenie oprogramowania, dzięki któremu programiści stworzą aplikacje w dużej mierze stanowiące o funkcjonalności okularów.

Chociaż zaprezentowane tu zdjęcia i filmy przedstawiają zaledwie prototypową, a nie ostateczną wersję urządzenia widzimy na nich wyraźnie, że SmartEyeGlass przypominać będą bardziej okulary 3D niż Google Glass. Sony zamiast pojedynczego ekraniku umieszczonego nad prawym okiem zdecydowało się użyć dwóch soczewek. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardziej zanurzymy się w świat rozszerzonej rzeczywistości, gdyż ekrany-hologramy przykryją nam całe pole widzenia.

SmartEyeGlass posiadają w sobie żyroskop, akcelerometr, kompas, mikrofon, głośnik i kamerkę o rozdzielczości 3Mpix. Mimo tego, że ramka okularów jest dość gruba nie wszystko mogło się w niej znaleźć. Akumulator i panel nawigacyjny zostały umiejscowione w dodatkowej, zewnętrznej części łączącej się z okularami kablem. SmartEyeGlass będą się łączyć z każdym smartfonem działającym na systemie Android (od wersji 4.1)

Sony udostępnił już SDK dla programistów. Hardware dla developerów aplikacji wejdzie do sprzedaży w marcu przyszłego roku.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.