Szykuj 4 GB na testy Windows 9

Pierwsze publiczne testy Windows 9 zaczną się najprawdopodobniej we wtorek. Microsoft już teraz przygotował witryny dotyczące nowego systemu operacyjnego, a jedna, przez przypadek, została opublikowana.

Najprawdopodobniej już we wtorek zostanie opublikowana pierwsza, wczesna wersja testowa następcy Windows 8.1. Przez chwilę na witrynie Microsoftu była widoczna podstrona, z której „można było pobrać” system operacyjny. Cudzysłów zastosowaliśmy z premedytacją: wszystkie linki do obrazów instalacyjnych, niestety, prowadziły donikąd, a sama witryna została już ukryta, co pozwala sądzić, że upubliczniono ją przez pomyłkę.

Udało nam się jednak dowiedzieć z niej jednej, ciekawej rzeczy, a mianowicie rozmiarów obrazów instalacyjnych. Windows 9 Enterprise w wersji 32-bitowej zajmuje nieco ponad trzy gigabajty, zaś w wersji 64-bitowej około czterech gigabajtów. Wiele też wskazuje na to, że udostępniona zostanie tylko i wyłącznie wersja Enterprise systemu.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.