To już nie są testy, pierwsze drony-kurierzy już działają!

Amazon i Google nadal borykają się z problemami zarówno technicznymi, jak i natury prawnej, jeśli chodzi o komercyjne zastosowanie swoich dronów, tymczasem bezzałogowe pojazdy latające należące do niemieckiego DHL mają już swoją pierwszą, komercyjną trasę, na której latają z przesyłkami.

Jest ona co prawda bardzo ograniczona. Chodzi korytarz powietrzny łączący port w Norddeich z wyspą Juist. Niemieckie władze zgodziły się na udostępnienie korytarza o długości 12km przebiegającego na wysokości 50 metrów do użytku dronów DHL. Na tej traśie drony poruszają się z prędkością 65km/h dostarczając przesyłki dla ok. 1,5-tysięcznej populacji wyspy Juist.

Jak na razie jednak za pośrednictwem drona możemy zamówić tylko leki i to tylko w tych godzinach, w których prom kursujący z Norddeich do Juist jest nieczynny. Do tego kurierskie drony sterowane są za pomocą autopilota i jak na razie nie ma mowy o dostawie przesyłki pod same drzwi klienta – dron startuje ze strefy załadunkowej w Norddeich i ląduje w specjalnie ku temu przygotowanym miejscu na wyspie, skąd przesyłki odbierane są przez lokalnego kuriera i rozwożone dalej.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.