Twórca kultowego węża powraca z nową grą!

Chociaż może nie kojarzycie tego pana z imienia i nazwiska, to Taneliemu Armanto należy się status legendy gier komputerowych. To właśnie on, w 97 roku, pracując w Nokii stworzył kultowego węża, bez którego nikt nigdy nie stworzyłby Angry Birds, Flappy Birda i Cut The Rope. Taneli właśnie ogłosił swój powrót.

Tym razem nie będzie tworzył jednak gier dla Nokii. Armanto nawiązał współpracę ze studiem Rumilus Design, które zna się na tworzeniu gier mobilnych i razem z nimi będzie tworzył produkcję pod tytułem, uwaga:

Snake Rewind.

Wychodząc z założenia, że ludzie najbardziej lubią te piosenki, które już znają były inżynier Nokii chce stworzyć nową, lepszą wersję popularnego Snake’a. Węża 2.0, który od oryginału różnić się będzie kilkoma nowymi elementami rozgrywki. Jednym z nich będzie na przykład opcja cofania się w czasie – jeśli coś pójdzie nam nie tak, będziemy mogli przewinąć grę do momentu, w którym jeszcze nic nie zwiastowało naszego rychłego końca.

Snake Rewind ma być dostępny dla smartfonów z Androidem, iOS’em i Windows Phone. Gra ma być darmowa, z opcją wbudowanych mikrotransakcji. Tak właśnie, mikrotansakcje w wężu. Witamy w przyszłości.

0
Źródło: arcticstartup
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.