Uzależnieni od smartfonów powinni mieć własne chodniki?

Idąc po chodniku, a nawet przechodząc przez skrzyżowanie nikogo nie dziwi już widok osób przyklejonych do ekranów swoich telefonów. Smartfony potrafią skutecznie odwrócić naszą uwagę i sprawić, że zapominamy o niebezpieczeństwie.

U nas to negatywne zjawisko dopiero zaczyna się rozwijać, ale w Chinach występuje już nagminnie. Setki przechodniów obijają się o pozostałych i stają się przyczyną wypadków. W mieście Chongqing postanowiono coś z tym zrobić. Wzdłuż jednej z ulic wymalowano ścieżki dla uzależnionych od smartfonów. Trudno jednak powiedzieć, czy takie rozwiązanie w czymkolwiek pomoże.

W lipcu tego roku podobny eksperyment przeprowadziło National Geographic. W Waszyngtonie chodnik podzielono na dwie ścieżki ruchu i oznakowano je „Bez telefonów komórkowych” oraz „Telefony komórkowe – wchodzisz na własne ryzyko”. Efekt był taki, że osoby korzystające ze smartfonów nawet nie zauważały odpowiednich oznaczeń…

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.