W Stanach działa już pierwszy e-sportowy stadion

To pierwszy taki obiekt na terenie Stanów Zjednoczonych. Pierwsze rozgrywki odbędą się na nim już w październiku - to wtedy na arenie w Columbus odbędzie się pierwszy "LAN-owy" turniej.

Oczywiście Major League Gaming nie wybudowała stadionu od podstaw. Jednak przygotowanie „traydycjnego” obiektu, do e-sportowych zmagań nie należało wcale do łatwych. Organizacja musiała zająć się wybudowaniem głównej sceny, wyposażeniem jej w stanowiska komputerowe, oraz do perfekcji dopracować wszystkie szczegóły związane z sieciową transmisją rozgrywek.

MLG nie doprecyzowało, czy nowy obiekt w Columbus będzie wykorzystywany wyłącznie do e-sportu (w końcu turnieje nie odbywają się codziennie) – ma on w końcu ogromny potencjał, jeśli chodzi o przyciąganie publiki. Arena mieści się w odleglości 15-minutowego spaceru od Stanowego Uniwerstytetu w Ohio i to właśnie ta atmosfera studenckiego miasteczka sprawiła, że organizacja MLG zdecydowała się na wybór tego miejsca.

Pierwsze zawody na MLG.tv Arena wystartują 24 października. Gracze zmierzą się ze sobą w Call of Duty: Ghosts.

0
Źródło: sbnation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.