Xbox One w formie laptopa

Konsole nowej generacji, choć są stosunkowo ciężkie, to zmieszczą się do plecaka. Tylko cóż z tego, jeśli nie możemy na nich grać bez telewizora. Pewien majsterkowicz jednak rozwiązał ten problem i przekształcił Xbox One w bardziej mobilną formę.

Ed Zarick, specjalizujący się w obróbce sprzętu przeznaczonego do grania, wziął na tapetę najnowszą konsolę Microsoftu. „Bebechy” Xbox One zostały niezmienione, by sprzęt nie utracił gwarancji, ale mężczyźnie udało się zamontować inny system chłodzenia, dzięki czemu udało się także nieco zmniejszyć jego wymiary. Do konsoli dołączony jest 22-calowy ekran Full HD, a pozostałe elementy zostały przygotowane z wykorzystaniem drukarki 3D Makerbot Repliator 2. Jedynym minusem takiej konstrukcji jest konieczność ciągłego podłączenia do prądu – urządzenie nie posiada bowiem własnego akumulatora.

Laptopową wersję Xbox One możecie zamówić na oficjalnej stronie Zaricka. Wersja 500 GB z Kinectem kosztuje 1495$ czyli około 4900 zł.

W ubiegłym roku na Kickstarterze zadebiutował Projekt Darkmatter, który w podobną formę przekształcał Xboxa 360. Tamto urządzenie miało jednak własny akumulator i mniejszy ekran.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.