Zobacz pierwszy gameplay z This War of Mine

Redaktorzy serwisu Polygon jako pierwsi opublikowali materiał z nowej, polskiej gry od twórców Anomaly. Połączenie gry strategicznej i przygodowej przypadnie do gustu graczom szukających nowych wrażeń w tematyce konfliktów zbrojnych.

Studio 11bit zapowiedziało This War of Mine w marcu tego roku jednak dopiero teraz za sprawą redakcji Polygon możemy przyjrzeć się z bliska właściwej rozgrywce. Gra przenosi nas do niesprecyzowanego kraju znajdującego się pod okupacją. Nie wcielamy się jednak w żołnierzy lecz ludność cywilną starającą się przeżyć w trudnych czasach.

Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z symulatorem przetrwania, w którym skupiamy się na zlecaniu zadań poszczególnym osobom grupy. W trakcie gry będziemy podejmować trudne decyzje moralne, szukać surowców, konstruować narzędzia i rozwijać naszą bazę wypadową. Stylistyka zaś kojarzy się nieco z teledyskiem piosenki „Take on me” – tła są ręcznie rysowane i animowane w specyficzny, kreskówkowy sposób choć klimat pozostaje ciężki i poważny. Całość obserwujemy z bocznej perspektywy.

Premiera gry będzie mieć miejsce jeszcze w tym roku na komputerach PC.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.