Anglicy budują pierwsze na świecie centrum kulturalne poświęcone grom

Kinomaniacy mają swoje instytuty filmowe, w których mogą wspólnie tworzyć projekty, edukować się w tej dziedzinie sztuki i organizować ciekawe pokazy. Brytyjczycy chcą pokazać światu, że gry wideo stały się także pełnoprawną częścią kultury i zasługują na podobne miejsca.

NVA będzie centrum kulturalnym z prawdziwego zdarzenia. Cztery piętra galerii w Nottingham będą poświęcone zmieniającym się, interaktywnym wystawom wykorzystującym 12 tys. obiektów, natomiast osobne piętro zostanie przeznaczone do celów edukacyjnych – to tam wszyscy chętni będą mogli nauczyć się w jaki sposób tworzyć własne gry. Całość obejmie powierzchnię 3 tys. metrów kwadratowych.

Za budowę NVA odpowiedzialny jest Iain Simmons, szef festiwalu Game City – „Po raz pierwszy w historii przestrzeń kulturalna i akademicka zostanie poświęcona relacjom społeczeństwa z grami wideo. GameCity jest miejscem, w którym ludzie wspólnie grają, odkrywają i tworzą gry – bez względu na płeć, wiek czy pochodzenie. Wierzymy, że gry powinny być grane przez wszystkich i tworzone przez wszystkich. Nasza nowa lokalizacja w centrum miasta [NVA] jest kluczowym wyrazem tego dążenia”.

Inwestycja pochłonie 2,5 miliona funtów. Otwarcie NVA ma nastąpić w marcu przyszłego roku.

0
Źródło: Gamerattitude.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.