Do Sieci wyciekły hasła użytkowników Dropboxa!

Jeśli korzystacie z usługi Dropbox, natychmiast zmieńcie hasło do tej usługi. Dane 7 milionów użytkowników, zawierające m.in loginy i hasła zostały właśnie opublikowane w Sieci.

Dropbox działa już w tej sprawie i jeśli nie zmienicie hasła sami, klient Dropboxa za chwilę może Was o to poprosić. Firma twierdzi również, że hasła zostały skradzione z innych serwisów internetowych – włamywacze po prostu (słusznie) założyli, że niektóre z loginów i haseł są dla ich użytkowników na tyle uniwersalne, że zadziałają z Dropboxem. Nie byłoby to nic nowego – w końcu niedawno w ten sam sposób, wyciekły hasła użytkowników poczty Gmail.

Niezależnie jednak od źródła przecieku, usługa Dropbox nie ma ostatnio łatwego życia. Najpierw Edward Snowden odradzał korzystnia z niej, potem tajemniczy błąd spowodował usunięcie danych niektórych użytkowników, a teraz ten przeciek.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.