Doov V1 – kolejny smartfon z obrotowym aparatem

Azjatyckie kraje przywiązują coraz większą wagę do zdjęć wykonywanych z ręki. Smartfony w formie flakoników perfum czy obudowy będące równocześnie szczotkami do włosów to standard na chińskim rynku. Wkrótce pojawi się na nim także nowy smartfon z nietypowym aparatem.

Doov V1 wykorzystuje pomysł zastosowany w Oppo N1, lecz stosuje nieco inną konstrukcję. W N1 aparat jest obracany, tutaj zaś przybrał formę klapki. A co znajdziemy pod maską? Pod 5-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli pracują: czterordzeniowy procesor MediaTek MT6732 taktowany zegarem 1.5 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozbudowy). Sam aparat ma mieć rozdzielczość 13 megapikseli. Całość będzie działała pod kontrolą Androida w wersji KitKat.

Niestety nie wiadomo w jakiej cenie urządzenie pojawi się w sklepach i czy zostanie ono wydane także poza rynkiem chińskim.

0
Źródło: GSMdome.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.