Facebook Messenger umożliwi przesyłanie… pieniędzy!

Serwisowi Techcrunch udało się zdobyć najnowszą wersję facebookowego komunikatora. Z opublikowanych przez redakcję zrzutów ekranowych wynika, że już niedługo przez Facebooka będziemy mogli przesyłać pieniądze.

Do naszego Facebookowego konta, już teraz możemy podpiąć kartę kredytową, lub konto PayPal – jednak obecnie ta funkcjonalność przydaje się tylko podczas reklamy swojej strony na Facebooku, lub do mikropłatności w grach dostępnych na tej platformie. Nowa funkcjonalność w komunikatorze, zabezpieczona kodem PIN pozwoli na podpięcie kart debetowych, z których pieniądze będziemy mogli wysyłać każdemu użytkownikowi Facebooka.

Sam Facebook jak na razie nie raczył skomentować odkrycia redakcji Techcrunch, dlatego nie wiemy, czy nadchodzący system płatności będzie pobierał prowizje od transakcji. Zdaniem ekspertów przez okres pierwszych kilku miesięcy, nowa funkcja będzie całkowicie bezpłatna, a po tym, kiedy użytkownicy się już do niej przyzwyczają i zaczną masowo z niej korzystać… prawdopodobnie pojawią się prowizje.

Nie wiadomo również, kiedy i czy w ogóle nowa funkcja pojawi się poza granicami Stanów Zjednoczonych.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.