Galaxy Gear VR się przegrzewa

Gogle wykorzystujące do działania Samsunga Galaxy Note 4 mimo iż cieszą oczy dobrą jakością wyświetlanego obrazu nie zostały przystosowane do długich sesji. Ani kinomaniacy ani gracze raczej nie będą z tego faktu zadowoleni.

W kilku sklepach w Korei Południowej potencjalni klienci mogą już testować Galaxy Gear VR. Demonstracja urządzenia ograniczona jest jednak czasowo do maksymalnie 25 minut. Po tym okresie należy zrobić 5-minutową przerwę, by urządzenie zdążyło się ochłodzić. Powodem przegrzewania się gogli są wady konstrukcyjne, przez które odprowadzanie ciepła z Galaxy Note 4 jest utrudnione.

Na dwa miesiące od premiery urządzenia taka wada może skutecznie odstraszyć potencjalnych nabywców. 25-minutowe sesje to za mało, by w pełni nacieszyć się filmem czy grą. Być może jednak wersje demonstracyjne gogli, które znalazły się w azjatyckich sklepach różnią się nieco od finalnego produktu i Samsung nie wypuści takiego bubla na rynek.

0
Źródło: Amongtech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.