Gogle VR rosną jak grzyby po deszczu

Odkąd Facebook zakupił Oculus Rifta coraz więcej producentów zaczęło pracować nad goglami VR. Gorącemu trendowi nie oparł się także Carl Zeiss - ceniony lider branży optycznej.

VR One opiera się na tej samej zasadzie co Galaxy Gear VR – do działania wykorzystuje ekran smartfona. Od konkurencji odróżnia go jednak fakt, że jest kompatybilny z wieloma telefonami – nie tylko z Galaxy Note 4. By korzystać z zalet wirtualnej rzeczywistości będziemy mogli wykorzystać smartfony z ekranem o przekątnej od 4,7 do 5,2 cali. Pamiętajmy jednak, że im większa gęstość pikseli i wielkość samego ekranu tym doświadczenia z użytkowania sprzętu będą przyjemniejsze.

VR One ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku w cenie 99 dolarów. Jednakowoż jeśli będziemy chcieli wykorzystywać różne modele smartfonów, będziemy musieli też dokupić różniące się rozmiarami szufladki. Ich cena zaś ma oscylować w okolicach 10 dolarów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.