Google Glass pomogą osobom niesłyszącym prowadzić konwersacje

Choć inteligentne okulary od Google jeszcze nie weszły na rynek developerzy wciąż rozwijają ciekawe aplikacje przygotowane z myślą o tej platformie. Naukowcy z Georgia Institute of Technology postanowili wykorzystać wyświetlacz w Google Glass, by pomoc osobom niesłyszącym w rozmowach z ludźmi nie znającymi języka migowego.

Captioning on Glass wykorzystuje mikrofon sparowanego z okularami smartfona (w domyśle ich właściciela). Głos rozmówcy jest następnie przetwarzany na tekst, który z leciutkim opóźnieniem pojawia się na wyświetlaczu Google Glass. W ten sposób cała konwersacja nie jest pozbawiana kontaktu wzrokowego. Aplikacja pomoże też osobom słabosłyszącym – wystarczy zerknąć na ekranik okularów by wyłapać pojedyncze słowo, którego się nie zrozumiało.

Dlaczego zdecydowano się wykorzystać mikrofon ze smartfona skoro okulary posiadają też własny? Chodzi o lepsze wychwytywanie dźwięków. Mikrofon z Google Glass jest dostosowany do wyłapywania naszych słów i nie poradziłby sobie z wyodrębnieniem głosu danej osoby z otoczenia (np. przebywając w restauracji). Poniżej możecie zobaczyć jak działa opisywane rozwiązanie.

0
Źródło: Digitaltrends.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.