Google Glass w służbie dubajskiej policji

Google Glass znajduje coraz więcej zastosowań w prawdziwym życiu. Po lekarzach, którzy korzystają z Google Glass do ratowania życia, po wynalazek Google sięga dubajska policja.

Pomysł władz w Dubaju jest prosty: wyposażyć policjantów w Google Glass, a same urządzenia zintegrować z policyjną bazą danych tak, aby każdy policjant, bez większego problemu mógł omieść wzrokiem ulicę pełną ludzi i błyskawicznie sprawdzić, za pomocą okularów Google, czy nie stoi w zasięgu kontaktu wzrokowego z poszukiwanym przestępcą.

Zanim Glass zostanie zintegrowany z policyjną bazą danych, policjanci już teraz mogą zacząć przyzwyczajać się do nowego narzędzia pracy. Policja w Dubaju otrzymała pierwsze egzemplarze Google Glass i ma korzystać z nich w celu nagrywania piratów drogowych od momentu popełnienia przez nich drogowego wykroczenia, do momentu zatrzymania.

Jeśli chodzi o koszta, to wyposażenie funkcjonariuszy w Google Glass będzie drogie. Pojedynczy egzemplarz kosztuje ok. 1500$ (ok. 4500zł), jednak skoro tamtejszą administrację stać na policyjne wersje Lamborghini, to zakup okularów Google’a nie powinien być zbyt odczuwalny.

0
Źródło: slate
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.