Hiszpania opodatkuje… Google!

Przegłosowana przez hiszpański parlament w czwartek ustawa to dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli internetowych portali informacyjnych w Hiszpanii. Od 1 stycznia 2015 Google i inni właściciele wyszukiwarek będą musieli im płacić.

Jeśli po wpisaniu jakiejkolwiek frazy w wyszukiwarkę Google (lub inną), wyniki wyszukiwania prowadzić będą do dowolnego, hiszpańskiego portalu informacyjnego, Google będzie musiało… zapłacić właścicielom „wyświetlonych portali”. Nowy podatek zapowiadano w Hiszpanii od jakiegoś czasu, w którym Google groziło, że w chwili wprowadzenia go w życie, hiszpańska strona Google zostanie wyłączona. Jak na razie jednak gigant z Mountain View nie podjął żadnych drastycznych kroków. Jedynym komunikatem ze strony Google na ten temat było przygotowane na szybko oświadczenie, w którym firma zapewnia, że nadal będzie starać współpracować się z hiszpańskimi portalami, oraz, że w świetle nowej ustawy musi zastanowić się nad dostępnymi dla niej opcjami.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.