Kolejne legendry retro zostaną wskrzeszone

Moda na retro jeszcze nie minęła. Wręcz przeciwnie. Tym razem potwierdza to wiadomość o kolaboracji Tommo i Night Dive Studio, które planują wskrzesić kilka kultowych gier i sprawić, że zadziałają na dzisiejszych komputerach.

Night Dive i Tommo otrzymali prawa do produkcji MicroProse, Infogrames i Accolade. Kto grał w gry 20 lat temu, z pewnością nadal kojarzy te nazwy. Cała inicjatywa przywrócenia tytułów tych trzech producentów została nazwana „Retroism” i jej pierwsze efekty trafiły już do sprzedaży, a konkretniej: Sid Meier’s Colonization, Pirates! Gold Plus i Covert Action dostępne są na największych platformach dystrybucji cyfrowej.

Oba studia szumnie odgrażają się, że to dopiero początek i zapowiadają, że pod koniec jesieni ich oferta będzie jeszcze lepsza. To oczywiście w dużym stopniu zależy od reakcji graczy na ich „premierowe” tytuły. Piraci byli świetną grą, ale od 87 roku minęło już trochę czasu.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.