LG G3 Screen: z pierwszym procesorem… LG!

Koreański gigant nie chce być gorszy od swojego rywala – Samsunga – i również wprowadza na rynek telefony wyposażone w procesory mobilne własnej produkcji. Pierwszym z nich będzie specjalna odmiana okrętu flagowego firmy o nazwie LG G3 Screen.

Nowy procesor mobilny LG nosi nazwę NUCLUN i zbudowany jest w oparciu o architekturę ARM big.LITTLE. Cztery rdzenie Cortex-A15 (1,5 GHz) włączają się podczas zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, natomiast cztery rdzenie Cortex-A7 (1,2 GHz) używane są w czasie zwykłej pracy urządzenia.

Chipset NUCLUN oferuje również obsługę LTE-A Cat.6, co przekłada się na maksymalny transfer danych (podczas ściągania) rzędu 225 Mb/s (oczywiście przy zapewnieniu odpowiedniej infrastruktury). To trzy razy szybciej od stosowanych obecnie rozwiązań typu LTE 4G.

W nowy procesor wyposażony został topowy smartfon koreańskiej firmy – LG G3. Jego odmiana o nazwie G3 Screen oferuje ten sam poziom wyposażenia, co inne wersje modelu G3, a więc między innymi 5,9-calowy ekran Full HD IPS, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci (plus karty MicroSD) i akumulator o pojemności 3000 mAh. Telefon ma wejść na rynek już wkrótce, pracując oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android (wersja 4.4 KitKat).

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.