Londyńskie budki telefoniczne doładują urządzenia mobilne

Solarbox zamienia charakterystyczne, czerwone budki telefoniczne, które w dzisiejszych czasach raczej nikomu nie są już potrzebne, w zielone stacje energetyczne.

W samym Londynie stoi 8 tys. budek, z których zaledwie garstka jest wykorzystywana do innych celów – np. przechowywania sprzętu medycznego. Reszta stoi nieużywana. Dwóch studentów wpadło jednak na pomysł, by przekształcić je w stacje ładujące. Idea spodobała się władzom miasta i w pierwszej kolejności zamieniono tak sześć obiektów. Budki posiadają na dachach panele słoneczne i każdy zainteresowany może z nich podładować smartfona czy tablet zupełnie bezpłatnie.

Wewnątrz budek znajdują się zaś ekrany, na których wyświetlane są reklamy. Z zarobionych pieniędzy można zaś sfinansować obsługę, która co wieczór zamyka budki i je sprząta. Każda stacja może zasilić około 100 smartfonów, a podładowanie urządzenia do 20% zajmie nie więcej niż 10 minut.

Co myślicie o tym pomyśle? Chcielibyście podobnego rozwiązania w Polsce?

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.