Lutetia: pierwszy inteligentny zegarek dla kobiet

Samsung, Pebble, LG i inni zaprezentowali swoje wersje smartwatcha już jakiś czas temu, jednak jak dotąd żaden z producentów nie tworzył swojego produktu z myślą o kobietach. Tą nisze postanowiła wypełnić firma Omate.

Lutecja powstała na bazie platformy MediaTek Aster MT2502, na której zaisntalowano Nucleus RTOS. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to najnowszy produkt firmy Omate nie jest zbyt imponujący – zegarek stworzony z myślą o kobietach jest w stanie wyświetlać powiadomienia z naszego telefonu, sterować muzyką, posiada też wbudowany krokomierz i reaguje na podstawowe komendy głosowe.

Jednak to nie funkcjonalnością Omate chce podbić rynek dla kobiet. Wygląd samego zegarka zaprojektowany został przez w pełni kobiecy zespół projektantów. Lutetia dostępna jest w trzech kolorach: różowym, srebrnym i złotym. Wszystkie wersje wykonane są z nierdzewnej stali, która całkiem nieźle współgra z szafirowym szkłem wyświetlacza.

Zegarek od jutra dostępny będzie w przedsprzedaży i kosztuje 169$ (ok 561 zł). Zamówić można go bezpośrednio od producenta.

0
Źródło: engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.