Najmniejsza na świecie drukarka 3D

Z iBox Nano drukowanie 3D już nigdy nie będzie takie samo - twierdzą twórcy. Czy to właśnie ten produkt zrewolucjonizuje rynek tak samo jak zwykłe drukarki atramentowe?

iBox Nano to drukarka 3D o rozmiarach 85 x 110 x 235 mm, która pozwoli na wydruk obiektów o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 90 mm i dokładności 328 mikronów. Urządzenie wyróżnia także bardzo niski pobór energii – na poziomie 3 W. Opcjonalnie można zakupić także baterię, która pozwoli na jednym ładowaniu popracować przez 10 lub 20 godzin (w zależności od wybranego modelu).

iBox Nano posiada też wbudowany moduł WiFi oraz możliwość kontroli przez tablet i smartfon. Do drukowania wykorzystuje nie popularne tworzywo PLA, ale żywicę, która twardnieje pod wpływem światła UV. Mimo, że na tej drukarce stworzymy wyłącznie małe elementy – pionki do gry, kostki, pierścionki, klocki LEGO itp. to jej cena jest bardzo kusząca. Na ten moment na Kickstarterze można zamówić wariant za 229 dolarów (około 760 zł). Do pierwszych klientów iBox Nano zawita w kwietniu przyszłego roku.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.