Napisał odtwarzacz multimedialny w… Excelu!

Ayra_ch pochwalił się wczoraj w serwisie Reddit swoim niecodziennym osiągnięciem - napisał odtwarzacz multimediów w... Excelu.

Potrzeba jest matką wynalazków. Jeśli zdolnego programistę, który zna środowisko Microsoft Excel na wylot posadzimy przed komputerem zablokowanym przez dział IT do tego stopnia, że nie można uruchomić na nim nawet Windows Media Playera, to… no właśnie.

Ayra_ch któregoś dnia tak bardzo nudził się w pracy, że postanowił odświeżyć sobie film Wall-E, a że jego środowisko pracy było tak bardzo ograniczone, że jedynym programem, który mógł uruchomić był Microsoft Excel… napisał w arkuszu kalkulacyjnym odtwarzacz multimedialny.

Jeśli chcielibyście przetestować rozwiązanie stworzone przez Ayra_ch, to użytkownik Reddita był na tyle miły, że udostępnił swój excelowy odtwarzacz dla wszystkich zainteresowanych. Razem z instrukcją pobierzecie go stąd: https://github.com/AyrA/ExcelPlayer Z autorem tego wiekopomnego dzieła można porozmawiać tutaj.

0
Źródło: reddit.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.