Nowy Mac Mini prezentuje się świetnie

Apple w końcu zdecydowało się na odświeżenie swojego Maca Mini - to chyba największa niespodzianka z dzisiejszej prezentacji firmy z Cupertino.

„Ludzie kochają Maca Mini. Doskonale sprawdza się w roli pierwszego komputera Mac, lub jako rozszerzenie naszej domowej sieci. Nowa wersja mini to niezła aktualizacja, jeśli chodzi o specyfikację sprzętową opakowana w bardzo kompaktową bryłę” – powiedział Philip Schiller, wicedyrektor marketingu Apple.

Gigant z Cupertino zdecydował się na obniżenie ceny malucha do 499 USD (ok 1500 PLN) za wersję podstawową – ceny poprzedniej generacji zaczynały się od 599 USD. Oczywiście wersja podstawowa jest dosyć ograniczona – dwurdzeniowy Core i5 i układ graficzny Intel HD Graphics 5000 to zestaw, który powoli staje się po prostu przestarzały.

Dużo lepiej prezentują się droższe konfiguracje z procesorami Intel Haswell oraz zintegrowanym układem graficznym Iris. Najdroższa konfiguracja za 999 USD (ok 3000 PLN) z dyskiem typu Fusion Drive o pojemności 1TB to świetny, domowy komputer, na bazie którego można stworzyć własne, multimedialne centrum rozrywki.

Nowe Maci Mini można zamawiać już od dzisaj z oficjalnej strony Apple.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.