Od Google Glass można się uzależnić

Lekarze z Naval Medical Center, w San Diego donoszą o pierwszym na świecie przypadku uzależnienia od inteligentnych okularów Google. Czy moda na tzw 'wearable devices' będzie ryzykowna dla naszego zdrowia psychicznego?

Pierwszym uzależnionym od Google Glass człowiekiem na Świecie jest 31-letni żołnierz marynarki wojennej USA. Uzależnienie zostało u niego zdiagnozowane, po tym jak okazało się, że praktycznie nie rozstaje się ze swoim Google Glass, używając go średnio przez ok. 18 godzin dziennie. Za każdym razem kiedy ktoś zadawał mu pytanie, sięgał instynktownie ku swojej prawej skroni (żeby aktywować Google Glass) – bez względu na to, czy miał na sobie urządzenie Google, czy nie.

Oczywiście jest to jednostkowy przypadek, który prawie na pewno nie zapoczątkuje lawinowej epidemii uzależnień od przenośnej elektroniki, jednak to, że pojawił się stosunkowo szybko (licząc od premiery Google Glass) jest nader zastanawiające.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.