Oglądaj na żywo jak tworzone są gry

Twitch umożliwia już nie tylko oglądanie samych rozgrywek. Całkiem niedawno serwis wprowadził nową kategorię - Game Development -, w której będziemy mogli podejrzeć artystów i programistów wykonujących swoją pracę.

Już nikt nie będzie musiał wrzucać na partyzanta streamów z tworzenia przedmiotów do Steam Workshop. Od teraz Twich ma oficjalną kategorię, w której graficy, level designerzy czy programiści będą mogli popisywać się swoimi umiejętnościami. To świetny pomysł, który przyniesie obopólne korzyści. Z jednej strony bowiem twórca może na żywo otrzymywać feedback od potencjalnych klientów i udoskonalać swoje pomysły, z drugiej zaś widzowie mogą się naprawdę sporo nauczyć.

Na razie zainteresowanie jest bardzo niewielkie – na żywo odbywa się w chwili obecnej około 15 streamów m.in. z tworzenia gry Scary Hotel i Need for Sweet, ale miejmy nadzieję, że będzie to nowy trend, który podchwycą też inni developerzy i amatorzy game designu.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.