Onet.pl (prawdopodobnie) kupił Naszą Klasę!

Pewne jest to, że serwis nk.pl został wystawiony na sprzedaż, niemal pewne jest już również sfinalizowanie transakcji. Według docierających do nas z kilku źródeł informacji o Naszą Klasę (dawna nazwa serwisu) walczyły między innymi portale Wirtualna Polska i Onet.pl.

I to właśnie Onet.pl ma być – na razie według nieoficjalnych informacji – nowym właścicielem serwisu nk.pl. Współwłaścicielem portalu został też podobno krakowski producent gier społecznościowych – Ganymede. To może, choć nie musi, zdradzać kierunek, w jakim rozwijana będzie ogromnie popularna (niegdyś…) Nasza Klasa. Ta ostatnia informacja jest jednak mało prawdopodobna, bo o ile Onet.pl oraz WP.pl odmawiają jakichkolwiek komentarzy na ten temat, o tyle prezes firmy Ganymede stwierdził wprost, że… nic o takiej transakcji nie wie.

Dotychczasowym głównym udziałowcem serwisu, który mocno stracił na popularności na rzecz Facebooka, był fundusz Excolimp (73 procent udziałów), a także twórcy serwisu.

Uwaga: Ta informacja na pewno będzie przez nas aktualizowana w momencie, gdy którakolwiek z zainteresowanych stron wyda jakiś oficjalny komunikat na ten temat. Na tę chwilę jest to na razie mieszanka informacji pewnych, prawdopodobnych oraz domysłów.

0
Źródło: Press, Onet.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.