Pamiętacie IllumiRoom? Microsoft dalej go rozwija

Technologia wykorzystująca Kinecta i szereg projektorów mogła być strzałem w dziesiątkę Microsoftu i czymś, co znacznie wyróżniłoby Xboxa od konkurencji. Rok temu jednak gigant uznał, że nie mamy co liczyć na wprowadzenie IllumiRoom do sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że Microsoft zaniechał prac nad tym pomysłem.

Ta technologia jest jeszcze zbyt droga, by wprowadzać ją pod strzechy domów, ale Microsoft Research w swoich laboratoriach dalej zamierza ją rozwijać. Teraz cały system nosi jednak nazwę RoomAlive i różni się tym, że potrafi nie tylko wyświetlić obraz na ścianach i meblach naszego pokoju tworząc rodzaj trójwymiarowego skanu całego pomieszczenia, ale też pozwala na interakcję z wirtualnymi obiektami.

Demo technologiczne, które możecie obejrzeć powyżej pokazuje cztery prototypowe rozwiązania. W jednym z nich gracze mogą dotykać wirtualnych postaci gołą ręką lub strzelać do nich z dedykowanego pistoletu. W założeniach system ten ma działać w taki sposób, by rzeczywistość wirtualna i prawdziwa wzajemnie się przenikały. Przykładowo wirtualna piłka powinna spadać z prawdziwej półki i odbijać się na podłodze.

0
Źródło: PCmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.