Po odłączeniu się od Sony, Vaio prezentuje swoją pierwszą hybrydę

Jeśli ominęła was informacja o tym, że markę Vaio od Sony kupił fundusz inwestycyjny, to nic się nie stało. Już wiecie. Rozłąka z Sony jak widać nie wpłynęła negatywnie na Vaio. Oto ich pierwszy sprzęt, bez logo Sony.

Nazwa „Vaio Prototype” jest oczywiście nazwą roboczą, jednak sam sprzęt wygląda dosyć konkretnie. Nieuważny czytelnik bez problemu może pomylić go na przykład z Microsoft Surface Pro 3, z którym Vaio chce powalczyć o część klientów.

Co wiadomo o samym komputerze? Ekran o przekątnej 12,3″ (rozdzielczość 2560×1704, proporcje 3:2) i czterordzeniowy haswell sugerują, że będzie to mobilny sprzęt dla wymagających. Vaio chce tym samym skupić się na dość wąskiej grupie docelowej i wyspecjalizować się w projektowaniu sprzętu, który raczej nie będzie reklamowany jako „komputer dla wszystkich”, albo „hybryda na każdą kieszeń”. Nieoficjalnie mówi się, że nowy Vaio będzie kosztować ok. 1800$ (ok 5,5 tysiąca zł), ciekawe, co z tego wyjdzie.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.