Projekt Ara: Oto pierwszy działający telefon „z klocków”

Jeśli do tej pory nastawieni byliście sceptycznie do Projektu Ara, czyli inicjatywy polegającej na stworzeniu modularnego smartfona z wymiennymi podzespołami, zapoczątkowanej przez Motorolę i przejętej przez Google, być może dzisiaj zmienicie swoje podejście. Zespół pracujący nad projektem zaprezentował w końcu pierwszy działający telefon!

To oczywiście prototyp, więc sam telefon pozostawia wiele do życzenia. Zamiast Androida 5.0, działa na Jelly Bean, w którym i tak wyłączone zostały niektóre funkcje. Ale to i tak ogromny krok do przodu, zaprezentowany do tego w odpowiednim czasie. Przypomnijmy, że druga konferencja dotycząca projektu Ara odbędzie się 14 stycznia 2015. Według nieoficjalnych informacji zobaczymy na niej nowe, szybsze prototypy modułowych smartfonów i zapewne dowiemy się czegoś więcej o samej specyfikacji modułów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.