Samsung prezentuje swoją w pełni elastyczną baterię

Elastyczne podzespoły uznawane są za warunek konieczny, jeśli chcemy aby elektronika użytkowa weszła na kolejny poziom i mogła być montowana w naszych ubraniach i innych niepozornych przedmiotach codziennego użytku.

Elastyczne ekrany pojawiły się już jakiś czas temu, jednak jeśli chodzi o baterie, to nadal jesteśmy w lesie. A przynajmniej byliśmy do bardzo niedawna. Na targach InterBattery 2014, które odbyły się w Seulu, Samsung zaprezentował swoją w pełni elastyczną baterię, która z pewnością zainteresuje producentów elektroniki ubieralnej – skoro można na przykład owinąć ją wokół nadgarstka, sprawdziłaby się w świetnie w roli baterii dla inteligentnych zegarków (które w końcu zaczęłyby mieć sens, jeśli nie trzebaby ich ładować codziennie).

Zaprezentowaną baterię czekają jeszcze testy bezpieczeństwa i awaryjności. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już w przyszłym roku możemy spodziewać się urządzeń, w których będzie ona montowana.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.