Składany dron wielkości smartfona

Jeśli szukacie drona o możliwościach zdecydowanie przewyższających rozmiary, to powinniście się zainteresować tym modelem. Choć... jego kupno nie jest na razie możliwe.

Ale będzie możliwe już wkrótce, podczas kampanii zbierania funduszy na serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Projektanci kamery planują zebrać minimum 100 000 dolarów (bardziej optymalna będzie suma 200 000 dolarów). Sądząc po tym, jak dobrze prezentuje się ich projekt oraz znając historię kilku innych kampanii zbierających fundusze na drony, można przypuszczać, że zbiorą nawet ponad milion.

Nowatorstwo ich pomysłu polega na tym, że Anura to dron… składany. Małe drony są już dostępne na rynku, ale są one małe po prostu, same z siebie, natomiast Anura po rozłożeniu wcale taka mała nie jest. Natomiast złożona ma wymiary niemal dokładnie odpowiadające nowemu iPhone’owi 6 (bez Plusa…).

Kampania na Kicstarterze rusza 18 października, więc już niebawem. Ci, którzy zadeklarują wsparcie projektu na samym początku, zapłacą 195 dolarów, natomiast końcowa cena rynkowa to 250 dolarów. Warto zatem wpisać sobie datę 18 października do kalendarza…

0
Źródło: aericam.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.